Snooker blogSnooker balls

Snooker blog: informace o dění ve světovém snookeru


Nová snookerová herna v Přelouči otevřena!!

hotel Bujnoch

Nová snookerová herna byla slavnostně otevřena 12. 7. 2008 v Přelouči (Pardubický kraj). Otevřeno má každý den a nachází se v hotelu Bujnoch (bývalý hotel Fontána).
Herna je vybavena jedním stolem WIK 12 ft. a cena je 120 Kč/hodinu. Možné je samozřejmě i přespat.
Bližsí informace o herně a rezervacích na www.hotelbujnoch.cz. Přijďte si zahrát do velice přijemného prostředí, které herna nabízí.

Informace ze světa snookeru ...


Ding Junhui: "UK Champ je pro mne skutečná výzva."

04. 12. 2007 - Milan Reinberk

Odvaha, sebedůvěra, jistota ve hře. Tím vším doslova překypuje čínská superstar Ding Junhui. V jeho mladém věku začíná jeho kariéra nabírat opravdu na obrátkách a to jen dokládají výkony například z nedávno skončené Premier League. Ding tu porazil hvězdy jako Ronnie O'Sullivan, Stephen Hendry či Steve Davis a zastavil ho až John Higgins v semifinále.


Premier League, mašina na tituly pro Ronnie O'Sullivana

03. 12. 2007 - Milan Reinberk

PartyBets.com Premier Snooker League 2007, Aberdeen
Pokud by jsme měli hádat, kdo letos vyhraje snookerovou Premier League, tak bychom na začátku soutěže asi slýchali různá jména. Těsně před finálovým zápasem ale znělo z úst většiny nezaujatých diváků jen jedno jméno - Ronnie O'Sullivan.


Gunnell poráží Stevense, McCulloch - Davies - Allen postupují

30. 11. 2007 - Milan Reinberk

Maplin UK Championship 2007, Pontin's
Adrian Gunnell se dokázal kvalifikovat v Prestatynu do hlavní části UK Championship, když porazil v posledním kvalifikačním kole Matthew Stevense. Gunnelovi se tedy splnil jeho sen a bude si moci zahrát před domácím publikem proti Dingu Junhui v Telfordu v hlavní části turnaje.


Marco Fu - divoká karta pro snookerové Masters

30. 11. 2007 - Milan Reinberk

Saga Insurance Masters 2008, Wembley Arena
Marco Fu nedávno slavil velký triumf v podobě premiérového vítězství na Grand Prix 2007, kde ve finále skvěle přehrál Ronnie O'Sullivana 9:6 a již nyní může oslavovat další úspěch. Tento hráč z Hong Kongu byl totiž odměněn divokou kartou na snookerové Masters, které se bude konat od 13. do 20. ledna.


Muž byl udeřen koulí schovanou v ponožce

29. 11. 2007 - Milan Reinberk

"Muž kolem sebe mlátil snookerovou koulí, kterou měl schovanou v ponožce." To byla slova vrchního soudce při procesu s mužem, jenž napadl a dostal se do rvačky s jiným mužem. Při tom na svého protivníka vytáhl zbraň v podobě snookerové koule schované v ponožce.


Vyzve Adrian Gunnell čínskou hvězdu Dinga?

29. 11. 2007 - Milan Reinberk

Maplin UK Championship 2007, Pontin's
Poslední kolo kvalifikace UK Championship již za nedlouho odstartuje a určí tak konečnou šestnáctku hráčů, kteří pojedou do Telfordu zahrát si hlavní část turnaje. Jedním z hráčů, kteří jsou velice blízko je i Adrian Gunnell, který se v případě úspěchu postaví v úvodu turnaje Dingu Junhui, čerstvému přemožiteli Stephena Hendryho v Premier Snooker League a držiteli nového rekordu 495 bodů bez odpovědi soupeře.


John Parrott, Jimmy White i Tony Drago mimo hru

29. 11. 2007 - Milan Reinberk

Maplin UK Championship 2007, Telford
Již 23.listopadu byla na tradičním místě v Pontin's rozehrána další snookerová kvalifikace, která postupně prosívá hráče směrem k finálovému turnaji UK Championship, jenž se odehraje v prosinci. Tam bude již na šestnáct kvalifikantů čekat šestnáct oficiálně nejlepších hráčů světa v čele s mistrem světa Johnem Higginsem.


Samuraj Ding sťal Hendryho

23. 11. 2007 - Milan Reinberk

PartyBets.com Premier Snooker League 2007, Glenrothes
Jak krátce a výstižně pojmenovat výkon Dinga Junhui v zápase se Stephnem Hendrym v posledním dějství první části Premier Snooker League? Jednoznačně famózní a úžasný. Asi nejlepší z celého dosavadního průběhu Premier snooker ligy. Protože nad tím, co Ding předvedl hlavně v prvních čtyřech framech, muselo zaplesat nejedno snookerové srdce.


Na British Open kralovala Maria Catalano

22. 11. 2007 - Milan Reinberk

V Rushden Snooker Centre se odehrál nedávno další snookerový turnaj v kategorii Ladies s názvem British Open. Maria Catalano se na něm ukázala ve výborném světle a ve finále porazila Emmu Bonney. Šampionkou se tak stala i přes to, že poslední tři týdny se věnovala poolu na americkém okruhu. Její snookerové dovednosti to však nijak nepoznamenalo.


Ryan Day chce první titul, obhajuje Peter Ebdon

21. 11. 2007 - Milan Reinberk

Maplin UK Championship 2007, Telford
Kalendář snookerové Tour má za pár dní na programu další kvalifikaci na bodovaný turnaj. Tentokráte nese název Maplin UK Championship. Jeho hlavní část se odehraje od 8. do 16. prosince v Telfordu a kromě loňského šampiona Petera Ebdona, se na turnaj velice těší i Ryan Day, který by rád konečně získal svůj první bodovaný titul v kariéře. S nadějí tedy vzhlíží k brzké budoucnosti a věří, že právě zde se tento jeho sen stane realitou.


Murphy provizorně první, stoupá i Stephen Maguire

20. 11. 2007 - Milan Reinberk

Shaun Murphy poprvé ve své kariéře vystoupal až na samý vrchol světového provizorního pořadí, tedy na post světové jedničky. Nahoru žebříčkem stoupá i Stephen Maguire, který nyní okupuje senzační třetí příčku. Oba předvádějí v poslední době parádní snooker a tak uvidíme, jak dlouho si tato místa udrží.


Katie Henrick vítězkou East Anglian Championship

20. 11. 2007 - Milan Reinberk

East Angličan Championship 2007
Katie Henrick se posunula aktuálně na druhé místo žebříčku ženského světového snookeru za Reane Evans, když překvapivě zvítězila na East Anglian Championship v Cambridge Snooker Centre.


Ronnie O'Sullivan po stopách Stephena Hendryho

20. 11. 2007 - Milan Reinberk

Je tomu skoro přesně jeden rok, co jsme psali na našich stránkách do rubriky "Best of Snooker" obdivné pasáže týkající se Stephena Hendryho a jeho překročení magické hranice 700 stovkových náb ěhů v kariéře. Nyní se významného jubilea dočkal i "Rocket" Ronnie O'Sullivan, který nedávno překonal "half-thousand" neboli 500 stovkových breaků.


Jimmy White Shanghai letos neuvidí

28. 06. 2007 - Milan Reinberk

Kvalifikace Shanghai Masters, Pontin's
Naděje Jimmyho Whitea na snookerové znovuzrození a postup žebříčkem o pár míst vzhůru zatím nebudou zrealizovány. Jimmy letošní sezonu začal tak, jak loni skončil, když ve druhém kole kvalifikace na úvodní podnik Shanghai Masters bojoval s Alfie Burdenem a odešel s porážkou 3:5.


Michael White si musí na debut chvíli počkat

26. 06. 2007 - Milan Reinberk

Patnáctiletý snookerový talent z Walesu jménem Michael White se měl objevit v kvalifikaci na Shanghai Masters. Nyní mu ale bylo řečeno, že kvůli svému věku nebude moci do kvalifikace zasáhnout a debut v profesionální tour musí o chvilku odložit.


UK Championship míří do Telfordu

25. 06. 2007 - Milan Reinberk

Maplin UK Championship 2007, Telford
Maplin UK Championship je po Světovém šampionátu jeden z největších bodovaných turnajů na okruhu Main Tour. Tradičně slibuje napínavé souboje celé snookerové špičky o jeden z nejprestižnějších titulů. Letos v prosinci se tato událost bude poprvé konat v Telfordu, konkrétně v Telford International Centre.


index | 1-16 | následující | Celkem 287 článků

Nejnovější články


Nejčtenější články

Rozhodčí u zeleného stolu: Michaela Tabb - žena mezi muži u zeleného plátna (88180 přečtení)
UK Championship: Gunnell poráží Stevense, McCulloch - Davies - Allen postupují (85388 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Bodové ohodnocení jednotlivých turnajů (29978 přečtení)
Kalendář World Snooker Tour: Kalendář World Snooker Tour 2007/2008 (27514 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Provizorní žebříček (26982 přečtení)
O kom se mluví ...: Ronnie O'Sullivan o snookeru, kariéře a zálibách ... (25011 přečtení)
O kom se mluví ...: Paul Hunter prohrál boj s rakovinou ... (24984 přečtení)
Masters: Marco Fu - divoká karta pro snookerové Masters (24255 přečtení)

Rubriky SnookerBlogu:


Turnaje:


Nejbližší snooker akce:

18. září
Premier League, Basingstoke

22. - 25. září
Royal London Watches Grand Prix - kval.

25. září
Premier League, Derby

29. září - 5. říjen
Roewe Shanghai Masters


Snookerové aktualitky:

05.12.2007
Ken Doherty má dost možná o zábavu před UK Championship postaráno. Narodil se mu totiž syn jménem Christian, kterého porodila jeho manželka Sarah Prasad v Holles Street Hospital v Dublinu. Christian, díky němuž bude mít Ken asi pár bezesných nocí, přišel na svět minulý pátek v 03.58 hodin a vážil přes 7 a půl libry.
"Jsme oba opravdu šťastní. Já a Sarah jsme na tuto chvíli dlouho čekali," řekl Doherty. "Ještě jsme opravdu neměli možnost to nějak oslavit, ale těšíme se na skvělé Vánoce."

Ken Doherty má syna Christiana

26.11.2007
Ding Junhui byl oficiálně potvrzen jako nový držitel rekordu týkající se nejvyššího počtu bodů zahraných bez odpovědi soupeře. Tento bravurní kousek se mu povedl v zápase Premier Snooker League proti Stephnu Hendrymu, kde Ding zahrál 495 bodů ve čtyřech po sobě jdoucích framech. Překonal tak rekord Johna Higginse z finále Grand Prix 2005. Více zde.

Rekord Dinga Junhui

16.11.2007
Ronnie O'Sullivan dokázal v zápase s Ali Carterem ve 3.kole Northern Ireland Trophy zahrát svůj sedmý maximální náběh kariéry a je na druhém místě historické tabulky 147 bodových breaků za Stephnem Hendrym, který jich dokázal nahrát osm. V tomto zápase Ronnie také stanovil nový rekord pěti "century breaků" v zápase na best of 9.

Sedmá 147 pro O'Sullivana

Archiv aktualit ...

Anketa

Pojedete se podívat na Johna Higginse a spol. v rámci exhibice SnookerStars 2008?
Naše další ankety


Celkem hlasovalo: 30764

Další snooker weby a odkazy:


Kontakty

Milan Reinberk
Jiří Lukáš

Jakékoli dotazy, připomínky i jiné informace směřujte na náš email snookerblog@seznam.czRSS 2 | Atom
Copyright Jiří Lukáš & Milan Reinberk, 2006 - Super Svět: Snooker blog - http://www.supersvet.cz/snooker/ - Vytvořeno pomocí phpRS