Snooker blogSnooker balls

Snooker blog: informace o dění ve světovém snookeru


Nová snookerová herna v Přelouči otevřena!!

hotel Bujnoch

Nová snookerová herna byla slavnostně otevřena 12. 7. 2008 v Přelouči (Pardubický kraj). Otevřeno má každý den a nachází se v hotelu Bujnoch (bývalý hotel Fontána).
Herna je vybavena jedním stolem WIK 12 ft. a cena je 120 Kč/hodinu. Možné je samozřejmě i přespat.
Bližsí informace o herně a rezervacích na www.hotelbujnoch.cz. Přijďte si zahrát do velice přijemného prostředí, které herna nabízí.

Jimmy White Shanghai letos neuvidí

28. 06. 2007 - Milan Reinberk - Shanghai Masters

Kvalifikace Shanghai Masters, Pontin's
Naděje Jimmyho Whitea na snookerové znovuzrození a postup žebříčkem o pár míst vzhůru zatím nebudou zrealizovány. Jimmy letošní sezonu začal tak, jak loni skončil, když ve druhém kole kvalifikace na úvodní podnik Shanghai Masters bojoval s Alfie Burdenem a odešel s porážkou 3:5.

45letý Jimmy White letos začíná svou 28.sezonu mezi profesionály a po nevydařené loňské i předloňské sezoně se nyní krčí na nejnižší příčce žebříčku za celých těch 28 let. Patří mu nyní 60.příčka a Jimmy určitě moc chtěl, aby dobře vstoupil do této nové sezony a odrazil se směrem vzhůru. тмин

V loňské sezoně překvapil svou účastí ve finále Premier Snooker League, kde ho ale jednoznačně porazil Ronnie O'Sullivan. Tento úspěch byl ovšem loni jeho jediným. Jinak se Jimmy ztrácel v kvalifikacích na bodované turnaje a největším úspěchem pro něj bylo druhé kolo na China Open, kam se dostal ale jen proto, že Stephen Lee odstoupil před prvním kolem z turnaje. шиповник польза

Jimmy White"Whirlwind" několikrát řekl, že v trénincích hraje snooker prvotřídní kvality a snad ještě lépe než kdykoli dříve, ale nedokáže trénink přenést do zápasů. O svém odchodu prý stále neuvažuje a chce hrát i nadále. Objevuje se sice plno názorů na to, že prostě Jimmyho hvězda již uhasla, ale jeho nejvěrnější fanoušci stále věří v zázrak a tak uvidíme, zda se tento nejoblíbenější snookerový hráč historie zázraku dočká.

V zápase s Alfie Burdenem White začal v pomalejším tempu a prohrál první frame 0:101, když Alfie zahrál 45 bodový break. Nevedlo se mu ani ve druhém framu a když Burden dokázal uhrát 131 bodů ve třetím, byl stav rázem 0:3.

Pak se ale přeci jen Jimmy probral ze svého spánku a ve velkém stylu dokázal zápas vyrovnat. Nejprve zahrál dva 44 bodové breaky ve čtvrtém a pátém framu, aby 110 body v náběhu vyhrál i šestý frame v poměru 110:1. V tu chvílí se začínalo znovu a Jimmyho fanoušci ještě více nervozněji poposedávali na svých sedačkách.

Chyby ale jakoby pronásledovaly Jimmy Whitea stále a pořád. Dokázal sice v sedmém framu uhrát break 35 bodů, ale 60 bodový náběh jeho soupeře rozhodl o tom, že po prohře 35:69 bude Jimmy čelit prvnímu match-ballu Alfie Burdena.

Zápas už se pak neprotáhl na více než osmý frame, jelikož Burden dokázal vyhrát 30:63 s breakem 63 bodů. Vydobil si tak postup do třetího kola kvalifikace k Alanu McManusovi.

Jimmy White má nyní tři měsíce na to, aby se z této porážky oklepal a pokusil se napravit tento neúspěch v další kvalifikaci - Grand Prix.Nejnovější články


Nejčtenější články

Rozhodčí u zeleného stolu: Michaela Tabb - žena mezi muži u zeleného plátna (86933 přečtení)
UK Championship: Gunnell poráží Stevense, McCulloch - Davies - Allen postupují (84383 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Bodové ohodnocení jednotlivých turnajů (28705 přečtení)
Kalendář World Snooker Tour: Kalendář World Snooker Tour 2007/2008 (26181 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Provizorní žebříček (25775 přečtení)
O kom se mluví ...: Ronnie O'Sullivan o snookeru, kariéře a zálibách ... (23975 přečtení)
O kom se mluví ...: Paul Hunter prohrál boj s rakovinou ... (23902 přečtení)
Masters: Marco Fu - divoká karta pro snookerové Masters (23232 přečtení)

Rubriky SnookerBlogu:


Turnaje:


Nejbližší snooker akce:

18. září
Premier League, Basingstoke

22. - 25. září
Royal London Watches Grand Prix - kval.

25. září
Premier League, Derby

29. září - 5. říjen
Roewe Shanghai Masters

Snookerové aktualitky:

05.12.2007
Ken Doherty má dost možná o zábavu před UK Championship postaráno. Narodil se mu totiž syn jménem Christian, kterého porodila jeho manželka Sarah Prasad v Holles Street Hospital v Dublinu. Christian, díky němuž bude mít Ken asi pár bezesných nocí, přišel na svět minulý pátek v 03.58 hodin a vážil přes 7 a půl libry.
"Jsme oba opravdu šťastní. Já a Sarah jsme na tuto chvíli dlouho čekali," řekl Doherty. "Ještě jsme opravdu neměli možnost to nějak oslavit, ale těšíme se na skvělé Vánoce."

Ken Doherty má syna Christiana

26.11.2007
Ding Junhui byl oficiálně potvrzen jako nový držitel rekordu týkající se nejvyššího počtu bodů zahraných bez odpovědi soupeře. Tento bravurní kousek se mu povedl v zápase Premier Snooker League proti Stephnu Hendrymu, kde Ding zahrál 495 bodů ve čtyřech po sobě jdoucích framech. Překonal tak rekord Johna Higginse z finále Grand Prix 2005. Více zde.

Rekord Dinga Junhui

16.11.2007
Ronnie O'Sullivan dokázal v zápase s Ali Carterem ve 3.kole Northern Ireland Trophy zahrát svůj sedmý maximální náběh kariéry a je na druhém místě historické tabulky 147 bodových breaků za Stephnem Hendrym, který jich dokázal nahrát osm. V tomto zápase Ronnie také stanovil nový rekord pěti "century breaků" v zápase na best of 9.

Sedmá 147 pro O'Sullivana

Archiv aktualit ...

Anketa

Pojedete se podívat na Johna Higginse a spol. v rámci exhibice SnookerStars 2008?
Naše další ankety


Celkem hlasovalo: 29219

Další snooker weby a odkazy:


Kontakty

Milan Reinberk
Jiří Lukáš

Jakékoli dotazy, připomínky i jiné informace směřujte na náš email snookerblog@seznam.czRSS 2 | Atom
Copyright Jiří Lukáš & Milan Reinberk, 2006 - Super Svět: Snooker blog - http://www.supersvet.cz/snooker/ - Vytvořeno pomocí phpRS